A Belvárosi Mozi Szeged szívében, a Vaszy Viktor téren található. Ez a filmszínház ma az egyetlen Magyarországon, amely eredetileg is mozinak készült, ahol 1920 óta folyamatosan vetítenek filmeket. Az idők folyamán több magyar filmnek is a Belvárosi Moziban volt az ősbemutatója. A mozi három teremmel - 1 nagyobbal és 2 kisebbel - rendelkezik, melyek a magyar filmtörténethez kapcsolódó személyek nevét viseli: Zsigmond Vilmos, Csőke Lajos és Balázs Béla.
A moziban az egyesületnek több programja is volt az évek során, főként filmklubjainkat, valamint vendégrendezők filmjeinek vetítését tartottuk itt. Utolsó ilyen alkalom 2024 márciusában volt, amikor Takács Máriát láttuk vendégül, akinek „A második aranykor, egy szerelem kihívásai” című filmjét tekintettük meg, utána pedig beszélgethettünk a rendezőkkel és a film szereplőivel.
A Genéziusz Színház társulata 2011-ben jött létre frissen végzett színművészetis hallgatókból. Célkitűzésük volt egy olyan független, progresszív társulat létrehozása, ami befogadó, felhívja a figyelmet a társadalmi problémákra, azokat különböző előadások, megmozdulások, kampányok keretében reprezentálja a nézők felé. Előadásaik közt egyaránt található vígjáték, dráma, klasszikus és modern, laza, játékos, és komoly, elgondolkodtató darab. A társulat egy része végzett színész, de befogadók olyan érdeklődők felé is, akik még ismerkednek a színjátszással, és szeretnék kipróbálni magukat a „világot jelentő deszkákon”. Az elmúlt évadokban olyan darabokkal léptek fel, mint Goldoni Chioggiai csetepatéja, Moliére Tartuffe-je vagy a Frank Cottrell-Boyce műve alapján készült Isten a vádlottak padján című előadása.
Saját darabjaik közt szerepel Horváth István A szegedi boszorkányok című történelmi thrillerje, a Good day today, a Horváth István és Hajdú Róbert (Ha-Ho Művek) által írt és rendezett Virágot Juan Gustavo Manuel Demetrio Balthazar Fernandez sírjára IS! című komédia, valamint a Sanzon-izé, emellett a nemrégiben bemutatott, Üllei Kovács Gizella Anna által írt és rendezett Így vagy úgy című szakrasztikus játék. A társulat folyamatosan várja az érdeklődők jelentkezését.
Weboldal: https://geneziusz.webnode.hu/
Facebook oldal: https://www.facebook.com/geneziusz
Youtube: https://www.youtube.com/@geneziuszszinhaz
Fontos kihangsúlyozni, hogy a Pinceszínház, amely teret ad a Genéziusz Színház társulata előadásainak, nem része a kampánynak, csak a társulat előadásai. Ez nem csupán azt jelenti, hogy a társulat tagjai vannak védve a hátrányos megkülönböztetéstől, de nézőiket is igyekeznek megvédeni mindennemű diszkriminációtól előadásaik alatt.
A Grand Café Szegeden, a Belvárosi Mozi épületében található, a Deák Ferenc utca felől közelíthető meg.
1996-ben kezdte meg működését, moziként és kávézóként üzemel, melyet az 1993-ban alapított Kép-Szín-Ház Alapítvány üzemeltet.
A kezdetektől nemcsak filmeket vetítenek, összművészeti központként működik: a moziterem rendezvényteremként is funkcionál, és a mellette lévő kávézó irodalmi esteknek, tudományos szimpóziumoknak, civil kezdeményezéseknek, koncerteknek, egyéb zenés rendezvényeknek, kiállításoknak valamint a társasági életnek is helyet ad: különböző szervezetek szoktak itt programokat tartani.
Hungi Vígadó Szeged egyik szórakozóhelye a Belvárosban, a Stefánián található. A helyszín rendszeresen szervez közösségi eseményeket, bulikat, kulturális rendezvényeket, koncerteket, zártkörű eseményeket illetve fogadja be helyi civil szervezetek programjait.
A Partiscum Egyesület és a Genéziusz Színház társulata 2018-ban felolvasó estet szervezett a helyszínre, ahol Betty Forester és Samy Wilberry „Lélekcseppek” című verses kötetét mutattuk be az érdeklődőknek.
A Hungival szemben, a Dózsa György utcában található a D2, ami diákoknak, civil szervezeteknek, alapítványoknak szolgál közösségi térként. A D2-ben a Partiscum Egyesület több éven keresztül szervezett programokat, valamint itt tartották taggyűléseiket, csapatépítő alkalmaikat.