Elérkeztünk szerelem projektünkhöz: Dió Döme sétálójához, ahol népmesék szállnak a levegőben. A covid alatt egy akkor 10 éves kisfiú ötletéből, kicsit tovább gondolva és közösségi összefogással jött létre a sétáló: https://setalokonyv.hu/ https://diodome.setaloja.hu
Az alsó kőbányában is jártunk, ahol az utolsó szusszanó található, megmutattuk, hogy évente felújítjuk és készítünk közösen padokat asztalokat. Itt hangzott el, az azóta többektől visszahallott mondat: „ Arra jöttünk rá, hogy fontos, hogy célt adjunk az embereknek.”
Nagy vonalakban megemlítettük, hogy van egy „közösségi pince” a III. számú bányavájat, amit szintén szerettünk volna használatba venni, de sajnos nem kaprunk rá engedélyt. Szintén nem csak a DiDi részére, hanem civil szervezetek részére szerettük volna kialakítani.
https://radiosd.hu/van-egy-hely-3-sz-banyavajat-azaz-a-kozossegi-pince/
Diósd központjában áll az első óvoda, ahol most heti 3 nap a Családsegítő működik. A kert kiválóan alkalmas lenne közösségi térnek. A DiDi közösségi programjai is itt indultak: KertMozi, LelkiFröccs, de sajnos nem kaptunk támogatást az akkori vezetés részéről, hogy ezt közösségi sok funkciós térré alakítsuk.
A Belvárosi Mozi Szeged szívében, a Vaszy Viktor téren található. Ez a filmszínház ma az egyetlen Magyarországon, amely eredetileg is mozinak készült, ahol 1920 óta folyamatosan vetítenek filmeket. Az idők folyamán több magyar filmnek is a Belvárosi Moziban volt az ősbemutatója. A mozi három teremmel - 1 nagyobbal és 2 kisebbel - rendelkezik, melyek a magyar filmtörténethez kapcsolódó személyek nevét viseli: Zsigmond Vilmos, Csőke Lajos és Balázs Béla.
A moziban az egyesületnek több programja is volt az évek során, főként filmklubjainkat, valamint vendégrendezők filmjeinek vetítését tartottuk itt. Utolsó ilyen alkalom 2024 márciusában volt, amikor Takács Máriát láttuk vendégül, akinek „A második aranykor, egy szerelem kihívásai” című filmjét tekintettük meg, utána pedig beszélgethettünk a rendezőkkel és a film szereplőivel.
A Grand Café Szegeden, a Belvárosi Mozi épületében található, a Deák Ferenc utca felől közelíthető meg.
1996-ben kezdte meg működését, moziként és kávézóként üzemel, melyet az 1993-ban alapított Kép-Szín-Ház Alapítvány üzemeltet.
A kezdetektől nemcsak filmeket vetítenek, összművészeti központként működik: a moziterem rendezvényteremként is funkcionál, és a mellette lévő kávézó irodalmi esteknek, tudományos szimpóziumoknak, civil kezdeményezéseknek, koncerteknek, egyéb zenés rendezvényeknek, kiállításoknak valamint a társasági életnek is helyet ad: különböző szervezetek szoktak itt programokat tartani.
Hungi Vígadó Szeged egyik szórakozóhelye a Belvárosban, a Stefánián található. A helyszín rendszeresen szervez közösségi eseményeket, bulikat, kulturális rendezvényeket, koncerteket, zártkörű eseményeket illetve fogadja be helyi civil szervezetek programjait.
A Partiscum Egyesület és a Genéziusz Színház társulata 2018-ban felolvasó estet szervezett a helyszínre, ahol Betty Forester és Samy Wilberry „Lélekcseppek” című verses kötetét mutattuk be az érdeklődőknek.
A Hungival szemben, a Dózsa György utcában található a D2, ami diákoknak, civil szervezeteknek, alapítványoknak szolgál közösségi térként. A D2-ben a Partiscum Egyesület több éven keresztül szervezett programokat, valamint itt tartották taggyűléseiket, csapatépítő alkalmaikat.
Az IH Rendezvényközpont Szegeden a Felső Tisza parton található, ez volt a séta kezdőállomása.
A kulturális programokon kívül helyet kapnak itt szakmai kiállítások, vásárok, üzleti rendezvények, konferenciák és bálok is. Az intézményhez tartozik többek között a Belvárosi Mozi, a Senior Center és a Szegedi Partfürdő, Kemping és Apartman is, valamint a D2 Ifjúsági Központ is.
Szervezetünk az IH-ban részt vett egy polgármester jelölti vitán 2018-ban, ahol más helyi civil szervezetekkel közösen tettük fel kérdéseinket a jelölteknek.
A Kárász utca Szeged belvárosában az egyik legforgalmasabb sétálóutca a városban. A sétány területén három, a kampány szempontjából fontos hely is működik. A Kapocs ételbár hosszú évekig az egyetemisták meghatározó ebédhelye volt. Megfizethető áron kínáltak nap mint nap változatos étkezési lehetőséget, amit az egyetemisták és középiskolások a hét minden napján kihasználhattak. Sajnos az ételbár nemrégiben bezárt, ami az egyesületet is arra sarkalta, hogy újra felvegye a kapcsolatot a Biztonságos terekkel, és felmérje, melyek működnek még, hogy folyamatosan frissítse a listát. Másrészt arra a ténye is sikerült felfigyelnünk, hogy a helyszínek megszűnése okozza minden esetben a lista szűkülését, azaz a már meglévő helyek nem saját akaratukból lépnek ki a kampányból.
A Motiváció Közösségi teret a Motiváció Műhely tartja fenn, és a belvárosban, a Feketesas utcában található. A Motiváció Műhely egy olyan közösség, amelynek tagjai egy szolidáris, nyitott, fenntarthatóan működő, igazságos társadalomért dolgoznak. Kiemelt célja a társadalmi párbeszéd támogatása, a különböző társadalmi csoportokkal szembeni előítéletek, sztereotípiák, tévhitek lebontása, valamint az esélyegyenlőség előmozdítása. Fontos számukra az aktív állampolgárság és a társadalmi felelősségvállalás gondolatának terjesztése.